הקשר בין חוק המזומנים החדש לכרטיסי דביט


החל מינואר 2019, צפוי להיכנס לתוקפו ‘חוק המזומנים’. על פי חוק זה, השימוש במזומן יצומצם לסך מקסימלי של 11,000 שקלים שניתן יהיה לשלמם בעבור עסקה בודדת אחת. הנ”ל מתייחס לעסקאות המבוצעות על ידי בעלי עסקים. בנוסף, העברות במזומן בין גורמים שאינם עסקיים תהיינה מוגבלות לתקרה של עד 50 אלף שקלים.

ברקע אישורו הסופי של חוק המזומנים, יותר ויותר בנקים מעודדים אנשים לעבור לפתרון תשלום של כרטיס דביט. מדובר באופציה נהדרת לכל מי שמחפש דרך אפקטיבית ופשוטה לעקוב אחר הוצאותיו. כרטיס דביט הוא בעצם כרטיס נטען ניתן להטעין בו סכום כסף ידוע מראש. מכיוון שכרטיס זה מקושר ישירות אל חשבון הבנק, מאוד נוח וקל לדעת בכמה כסף כבר השתמשתם ומהי היתרה שעוד נותרה לניצול.

הכרטיס שימנע מכם להיכנס למינוס

האפשרות לבצע תשלום באמצעות כרטיסי דביט, תלויה באופן ישיר ביתרה שנותרה בהם לניצול. כל עסקה הנעשית באמצעות כרטיסים אלה – תאושר רק בהנחה וקיימת יתרה פנויה לניצול. אחרת, לא תהיה אפשרות לעשות בו שימוש. בנוסף לכך, מדובר בפתרון מצוין גם עבור מי שאינו מנהל חשבון בנק.

כרטיסי דביט ניתנים לשימוש בכל מקום

בכרטיסי הדביט הנטענים ניתן להשתמש בכול בית עסק וכספומט ברחבי הארץ. בנוסף, ניתן אף להשתמש בכרטיסים אלו בכל מקום בעולם – כול עוד אתם מבצעים המרת מט”ח. הכרטיסים ניתנים לטעינה קלה ופשוטה באמצעות העברה בנקאית, אפליקציה או בסניפי בנק שונים.

הכרטיס שעושה סדר ומאפשר שליטה נוחה בהוצאות

כרטיסי דביט נטענים מתאימים בעיקר:

  • עבור אנשים המתקשים לעקוב אחר הוצאותיהם החודשיות.
  • עבור מי שמעוניין לרכוש מוצרים באינטרנט בצורה מאובטחת.
  • עבור אנשים שאין ברשותם כרטיס אשראי בנקאי או כרטיס השייך לאחת מחברות האשראי.

 

השימוש בכרטיסי דביט חוסך את הצורך להסתובב עם מזומנים או פנקסי צ’קים. כמו כן, ניתן לבחון את פירוט העסקאות המבוצעות בהם – לפי פילוחים שונים.

אז רגע לפני שחוק המזומנים יכנס לתוקפו, ובעיקר בשביל להפוך את חייכם לנוחים ומסודרים יותר, כדאי שתבדקו את האופציה העומדת לרשותכם – לעבור ולהשתמש בכרטיס דביט נטען.