איך משיגים תמונות בחינם מסטוקים של תמונות באינטרנט?

Plus Card כרטיס ביקור דיגיטלי
Plus Card כרטיס ביקור דיגיטלי

איך משיגים תמונות בחינם מסטוקים של תמונות באינטרנט?איך משיגים תמונות בחינם? כיום אין כמעט אתר אינטרנט ללא תמונות. בשונה מאתרי פורטפוליו שם התמונות באתר יהיו ככל הנראה תמונות שבעל העסק צילם/עיצב הרי שבאתרי תדמית ואתרים אחרים התמונות המועלות לאתר יהיו לרוב תמונות שנוריד מהאינטרנט ונשתמש בהם כתמונת קאבר לפוסטר, כחומר גלם לעיצוב אחר באתר או כתמונה לתוך הפוסט. כמובן חשוב לדעת שכל תמונה שלא אתם צילמתם סביר להניח שתהיה לה זכויות יוצרים כלשהם וזו נקודת האנחה שאתם צריכים לצאת ממנה. כעת כדאי להכיר את סוגי הרישיונות השונים ומה מאפשר לכם שימוש בתמונות.

תמונות בחינם – אילו סוגי רישיונות קיימים?

על סוג הרישיונות השונים תוכלו לקרוא בהרחבה באתר של Creative Commons אולם מה שאתם צריכים להכיר ולוודא שקיים באתר ממנו אתם רוצים להוריד תמונות ולהשתמש בהן – הוא רישיון CC. רישיון זה הוא קיצור למה שרשמנו קודם Creative Commons והוא סוג הרישיון שמבקש לתת קרדיט ליוצר. התיוג 0CC הוא למעשה שימוש חופשי ללא צורך בקרדיט ליוצר. כמובן שתמיד בשימוש חופשי יש הגבלות כלשהן לגבי מתי ואיך להשתמש, באיזו תדירות ולאילו צרכים. כדאי לקרוא מאמר נפרד בנושא שהוא יותר מעמיק בנושא זכויות יוצרים לתמונות. לבינתיים נמליץ לכם על כמה מאגרים נחמדים מאוד לשימוש.

אילו מקורות מומלצים להשגת תמונות בחינם או עם קרדיט?

  • Pixabay – מאגר נהדר עם קרוב ל2 מיליון תמונות חופשיות לשימוש ואפילו בלי צורך לתת קרדיט (אם כי תמיד מומלץ). באתר יש תמונות, איורים, וקטורים ועוד. שימו לב אבל להבדל בתוצאות באתר בין התוצאות החינמיות לסרגל התמונות בתשלום.
  • FREEPIK – אתר נהדר, די גדול, המכיל הרבה תמונות, אילוסטרציות, תמונות וקטוריות, ציורים ועוד. האתר מציע חלק מהתמונות בחינם וחלק בתשלום. כאשר עושים שימוש בתמונות בחינם צריך לתת קרדיט. מנוי בתשלום של 10 דולר בחודש יכול להשתמש בתמונות ללא צורך בקרדיט. כמובן שיש מגבלות שונות אודות השימוש בתמונות כאלמנט ראשי או משני וסוג השימוש בהן ולכן כדאי להקדיש כמה דקות לקריאה בנושא באתר שלכם אבל בגדול מאגר נהדר.
  • Flickr – מאגר תמונות מוכר וגדול שמתיימר להיות מאגר חינמי אולם הוא כזה רק באופן חלקי. חשוב לקרוא היטב את המפרט של התמונה שאתם רוצים להוריד ואם אין לה גרסת קרדיט נוספת. בתפריט הצדדי תוכלו למיין את התוצאות לפי פרמטרים שונים וביניהם סוג הרישיון. תוכלו לבחור ברישיון חינמי לשימוש ללא מגבלות כלל אולם עדיין היינו בודקים את התאור של התמונה לוודא שאין לה קרדיט וניתן להשתמש בה באופן חופשי.

סרטון בנושא איך משיגים תמונות בחינם מסטוקים של תמונות באינטרנט

עוד מאמרים מקצועיים
מחירון בניית אתרים
מחירון בניית אתרים

מחירון בניית אתרים – בניית אתר אינטרנט לעסק היא בגדר MUST היום. למעשה האתר שלכם לא רק ישמש כרטיס ביקור שלכם באינטרנט אלא גם כתשתית

קרא עוד »
אחסון אתרים
אחסון אתרים מאובטח ומהיר

אחסון אתרים – כדי שהאתר שאנו בונים יוצג באינטרנט למשתמשים מכל רחבי העולם (או בישראל) אנו צריכים שהאתר יישב על שטח אחסון דיגיטלי. חברות אחסון

קרא עוד »
מקדם אתרים מקצועי
מקדם אתרים מקצועי

קידום אתרים אורגני היא ללא ספק טכניקת הפרסום המובילה כיום בעולם הפרסום הדיגיטלי. מצד שני היא גם דורשת עבודה סיזיפית ומעמיקה במהלך השבוע והחודש על

קרא עוד »